2 Aralık 2019

İklim Değişikliği...

Merhabalar herkese;

Son durum ne bir göz atalım...

COP İklim Zirvesi; 2015'te, Paris'te imzalanan "Paris İklim Antlaşması Şartları" değerlendirilmek üzere bugün katılımcılarıyla birlikte Madrid'de, Birleşmiş Milletler öncülüğünde toplandı.

Bu konuyu gerçekten ciddiye almayan ülkeler var. En başta da, henüz "Karbon Salınımı Değerleri Raporu" sunmayan iki büyük Devlet, Türkiye ve Rusya. Şu an Dünya genelinde hava kirliliğine en çok etki eden Ülkeler; Çin, ABD ve AB üyesi ülkeler. ABD daha önce, Paris İklim Antlaşması'ndan çıktığını resmen açıklamıştı. Dünya'ya ne kadar zarar verdikleri, baskıları ve tutarsızlıkları herkesçe malum bir ülke gerçi. Fazla bir şey söylemeye de gerek görmüyorum.

Dünya genelinde "İklim Değişikliği" ile ilgili çok sayıda gösteri, eylem ve toplantı yapılıyor. Ama çıkarlar daha ağır bastığı için görmezden geliniyor bir çok şey. Beklenenden daha hızlı bir şekilde sirayet edecek toplumlara bu ciddiye alınmayan konu. Daha doğrusu, ciddiye alınıyormuş gibi yapılıp, hiçbir şey yapılmıyor desek yeridir.

İnsanlar, en başta kendi gelecekleri adına çevreyi kirletmemeleri gerektiğini ne zaman anlayacaklar acaba merak ediyorum doğrusu.

Yazıyı askıda bırakıyorum. Sizlerde elinizden geleni yapın diye.

Sevgiyle Kalın...

S.Göksel / 02.12.2019

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder