30 Aralık 2019

Merhaba 2020

Herkese Merhaba;

Yeni bir yıla giriyoruz.

Öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım.

Umarım bu yıl biraz farklı olur ve çocuk istismarları, tecavüzler, kadın cinayetleri, hayvan katliamları, çıkar savaşları son bulur.

2019’u zar, zor da olsa geride bırakıyoruz artık. Zar, zor diyorum, çünkü içimizden geçti. İsimlerini söylemekten çekindiğimiz kadınlar, ‘anne lütfen ölme’ feryatları, kravat takana verilen hafifletilmiş cezalar, ailesinin şikayetçi olmadığı çocuklara yapılan istismarlar, suriye de yitip giden Vatan evlatları. Adalar da, At’lara yapılan işkenceler, sokak hayvanlarını tekmeleyen kendini bilmez, insanlıktan nasibini almamış mâhluklar, saydıkça çoğalacak o yüzden kısa kesiyorum.

Bunlara karşılık, bu duyarsızlığa daha ne kadar dayanabiliceğini bilmeyen Halk. Göz göre göre yapılanlara ses çıkarmayanlar da var tabi. Gerek vatandaşın içinde, gerek siyasette ve basında. Ne zaman anlayacaksınız bilmiyorum. Neden yanlışa yanlış demiyorsunuz yada diyemiyorsunuz? Bu kadar mı ruhsuz, satılık vicdanlarınız? İlla ki başınıza mı gelmesi lâzım her olayın. İlla ki acı mı çekmelisiniz? Neden oturup düşünmezsin ey İnsanoğlu. İnsanları, insandan üstün yapan yalnızca Takva değilmidir? O da Hakk katında. Madem inanıyorsun o zaman OKU.

Velhasıl kelâm; birilerinin bilmem neresinin kılı, birilerinin alkol muhabbetlerinin mezesi olmayı bırakın. Sizi yaradan, tasarlayan (artık neye inanıyorsanız) beyin de vermiş. DÜŞÜNÜN. Zor değil.

Kim ne tarafa çekerse, o tarafa gidenlerden değil. Ruhunu, vicdanını havadan atılan çaya, oyuncağa satanlardan değil... Düşünüp, üretip, aklını kullanabilenlerden olmanızı temenni eder, hepinize iyi seneler dilerim.

Sevgiyle Kalın...

S.Göksel / 30.12.2019

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder